Sıkça Sorulan Sorular

1. Beklemesen uygulamasını kullanmak ücretli midir?

Beklemesen uygulamasını kullanırken sipariş bedeliniz dışında herhangi bir ek ücret ödemezsiniz. Beklemesen uygulamasının size sağladığı tüm avantajlar tamamen ücretsizdir.

2. Beklemesen uygulamasındaki menü fiyatları, standart menü fiyatlarından farklı mıdır?

Beklemesen uygulamasında markaların standart menü ve gel-al fiyatları üzerinden sipariş verir ve satın alma yaparsınız. Beklemesen’de fiyatlar mağaza fiyatlarıyla aynı veya mağaza fiyatlarından daha düşüktür.

3. Beklemesen uygulamasını kullanmak için üye olmak gerekli midir?

Beklemesen uygulaması, üye olmadan ekranlar arasında dolaşabilmenize imkan sağlar. Sipariş oluşturulduktan sonra ödeme yapabilmek için gerekli sözleşmeleri onaylayarak üye olmanız gerekmektedir.

4. Beklemesen uygulaması üzerinden sipariş verirken ödemeyi nasıl yapabilirim?

Beklemesen uygulaması ile sipariş verirken tanımlamış olduğunuz kredi kartı ve/veya banka kartından birisini seçerek ödemeyi online olarak yapabilirsiniz.

5. Beklemesen uygulamasında kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapmak güvenli midir?

Beklemesen uygulaması,tanımladığınız hiçbir kredi kartı ve/veya banka kartı bilgisini kaydetmez. Beklemesen, sektörün önde gelen markalarından İyzico ile çalışmaktadır ve yasal mevzuat gereği müşterilerden ve üye işyerlerinden alınan ücret, ödeme sisteminin güvenli olan altyapısı aracılığıyla toplanır.

6. Beklemesen uygulaması üzerinden oluşturduğum siparişlerde nakit ödeme yapabilir miyim?

Beklemesen uygulaması aracılığıyla yaptığınız ödemeler için yalnızca online banka ve/veya kredi kartı kullanabilirsiniz.

7. Beklemesen uygulamasından siparişimin hazır olduğu bilgisini alabilir miyim?

Beklemesen uygulamasının siparişinizin oluşturulma aşamasından tamamlanma aşamasına kadar olan süreci kapsayan çizelgesi aracılığıyla siparişinizin durumuyla ilgili tüm bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

8. Beklemesen uygulaması üzerinden verdiğim sipariş eksik ya da hatalı olarak teslim edilirse ne yapmalıyım?

Beklemesen uygulaması, teslim aldığınız ürünün eksik veya hatalı olması durumunda Kullanıcı Sözleşmesi’ndeki maddeler dahilinde size aksiyon alma hakkı tanıyarak bu gibi durumların önüne geçmeye çaba sarfeder.

9. Beklemesen uygulamasından oluşturduğum siparişin teslim alma zamanını nasıl değiştirebilirim?

Beklemesen uygulaması, siparişin ilgili mağaza tarafından onaylanmasına kadar olan süre içinde sipariş teslim alma zamanını 1 kereye mahsus olmak üzere değiştirmeye olanak sağlar. Anasayfadaki çizelgenin sağ üst tarafında bulunan “Sipariş Detayı” sekmesinin içindeki “Teslim Zamanını Güncelle” butonuna tıklayarak siparişinizin teslim alma zamanını değiştirebilirsiniz.

10. Beklemesen uygulamasından oluşturduğum siparişi nasıl iptal edebilirim?

Beklemesen uygulaması, siparişin ilgili mağaza tarafından onaylanmasına kadar olan süre içinde siparişin iptal edilmesine olanak sağlar. Anasayfadaki çizelgenin sağ üst tarafında bulunan “Sipariş Detayı” sekmesinin içindeki “İptal Et” butonuna tıklayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.

11. Beklemesen uygulamasını kullanarak damga takibi yapabilir miyim?

Beklemesen uygulamasını kullanarak verdiğiniz siparişler için her marka özelinde damgaya dahil ürünlerin otomatik olarak damga takibi yapılır ve her marka için özel olarak oluşturulan damga kampanyasına katılımınız sağlanır. Damgaya dahil ürünlerin yanında damga sembolü bulunmaktadır ve ürünü teslim aldıktan sonra damganız işlenmektedir. Biriktirilen damgalar sonucunda kazanılan hediye ürün yalnızca damga ibareli ürünlerde geçerlidir.

12. Beklemesen uygulaması üzerinden destek ekibiyle iletişime geçebilir miyim?

Beklemesen uygulamasında “Profil” sekmesi içinde yer alan “Destek” bölümünü kullanarak siparişlerinizle veya taleplerinizle ilgili her konu hakkında destek ekibine ulaşabilirsiniz.

13. Beklemesen uygulamasını kullanarak kampanyalardan veya indirim kodundan nasıl yararlanabilirim?

Beklemesen uygulaması üzerinden “Sepet” ikonu içinde yer alan “Kampanyalar ve İndirim Kodları” bölümüne tıklayarak dilediğiniz kampanyayı seçebilir veya mevcut indirim kodunuz varsa ilgili alana girerek fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

14. Beklemesen uygulamasında birden fazla kampanyadan aynı anda yararlanabilir miyim veya indirim kodu ve kampanyaları birlikte kullanabilir miyim?

Beklemesen uygulamasını kullanarak verilen siparişlerde sadece 1 kampanyadan veya indirim kodundan yararlanabilirsiniz. Kampanyalar birleştirilememektedir ve indirim kodu ile kampanya beraber kullanılamamaktadır.

15. Beklemesen uygulamasında kampanyalardan veya indirim kodundan yararlandığımda damga özelliği geçerli olur mu?

Beklemesen uygulamasını kullanarak verilen siparişlerde kampanya veya indirim kodu uygulandığında damga özelliği geçerli olmamaktadır.

16. Beklemesen uygulamasındaki mağazaların “Hemen Al” süreleri değişebilir mi?

Beklemesen uygulamasındaki “Hemen Al” süreleri mağazalar tarafından belirlenmektedir ve “Hemen Al” süreleri mağazaların yoğunluk durumuna bağlı olarak değişebilmektedir.